logo

Filiz Güvenlik Sistemleri 1994 yılında İzmir’de kurulmuştur. Firmamızın vizyonu elektronik güvenlik sektöründe tescilli ve uluslar arası standartlarda çalışan ürünler kullanarak, sorunsuz sistemleri müşterilerimizin hizmetine sunmaktır.

Güncel Yazılar

Top

Alarm Takip Merkezi

alarm takip merkezi

Alarm Takip Merkezi

Hırsızlık, yangın, gasp, ısı, sağlık, gaz kaçağı, sistem arızası, haberleşme sorunu vb. gibi durumlarda sizi uyarması için, evinize ve işyerlerinize montajını yaptırdığınız alarm sistemlerinin, Kablolu telefon hattı, İnternet, GSM ve GPRS aracılığı ile yönlendirilerek, 5188 sayılı kanuna tabi özel güvenlik görevlileri tarafından takibini ve sağlayan işyerleridir.

Neden Alarm Takip Hizmeti Almalıyım?

Alarm sisteminin alarm durumlarından haberdar edilmeniz, talebiniz durumunda ilgili ekiplerin (Polis, İtfaiye, Ambulans) yönlendirilmesi bu merkezler tarafından yapılmaktadır. Alarm sistemleri nasıl çalışır? yazımızdan alarm sistemlerinin nasıl çalışdığını ve hakkında daha farklı bilgiler edinenebilirsisniz.

Mesai takibi ve Önemi

  • Alarm sisteminiz aracılığı ile bir merkeze bağlayıp işyerinize bir mesai saati belirleyip, Sistemin devreden çıkarılmaması (açılmaması), Sistemin devreye alınmaması (kurulmaması), belirtilen saatler dışında Sistemin kullanıcılar tarafından devreden çıkarılması (açılması) durumlarından haberdar olabilirsiniz. Bu durumları günlük, haftalık ve saatlik olarak raporlayabilirsiniz.
  • Ayrı kullanıcı şifreleri tanımlayıp hangi kullanıcının hangi saatlerde açıp kapattığının bilgisini merkezi aradığınızda operatörlerden anlık olarak öğrenebilirsiniz.
  • Bu şekilde işyerinizde çalışan veya şifreyi öğrenen, alarm sisteminizin kullanıcı şifrelerine sahip kötü niyetli kişilerin işyerinizi mesai saatleriniz dışında kullanıcı şifresini kullanarak yaptığı girişlerden aynı anda haber olabilirsiniz.
  • Ayrıca işyerinizde evinizde bulunmadığınız zamanlarda, işyerini açmaktan, kapatmaktan sorumlu olan kişilerin hangi saatlerde açılış yaptıklarını, hangi saatlerde işyerinizi kapattığını raporlayabilir ve erken müdahalede bulunabilirsiniz.
  • İşyerinizin evinizin alarm sistemini şifrenizi kimseyle paylaşmak zorunda kalmadan uzaktan açıp kapatabilirsiniz.

Alternatif olduğu düşünülen koruma hizmetleri ile ilgili kısaca bilgi vermek gerekirse,

  • Özel güvenlik Görevlisi

Özel güvenlik görevlisi anlık müdahale için her ne kadar avantaj sağlasa da maliyeti alarm takip merkezlerinin 15-20 katı daha fazla olmaktadır. Ayrıca sistemde oluşan her arıza alarm sisteminin sirenini tetiklememektedir. Bu nedenle Özel güvenlik görevlisi durumdan haberdar olamaz ya da geç haberdar olabilir. Ancak bu gibi durumlar alarm takip merkezleri tarafından anlık olarak görüntülenip saat gözetmeksizin bildirilmesini istediğiniz kişilere anlık olarak iletilir.

  • Geri Arama Modülü

Modüller sadece alarm durumlarında kaydettiğiniz kişilere alarm çalıyor bilgisini paylaşan cihazlardır. Bildiğim kadarıyla an itibari ile bu cihazlar mesai saatiniz dışında giriş çıkışları, sistemin kurulumunun unutulması, iletişim de arıza oluşması (alarm durumlarını bildirememe) gibi sorunları bildirme teknolojisine henüz sahip değillerdir.

Daha detaylı ve farklı bilgiler için diğer Alarm Takip Merkezi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Alarm Takip Hizmeti Alacağım Firmayı Nasıl Seçmeliyim?

  • Alarm İzleme Merkezi Kurma ve İşletme Yeterlilik Belgesi

Takip hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Önceliğiniz hizmet almak istediğiniz firmanın “Alarm İzleme Merkezi Kurma ve İşletme Yeterlilik Belgesi” ‘in olması olmalıdır. Ne yazık ki bu belgeye sahip olmayan merdiven altı firma adı diye tabir ettiğimiz bu hizmeti verdiğini iddia eden firmalar bulunmaktadır.

  • Tecrübe

Günümüzde yaygınlaşan internet aracılığıyla hizmet almak istediğiniz firmanın takip hizmeti ile ilgili şikayet ve memnuniyet araştırması yapabilir, firmanın takip hizmeti sunduğu süreyi de göz önünde bulundurarak bu kararı en güvenli kararı kolayca verebilirsiniz.

  • Hizmet Kalitesi

Alarm takip hizmeti, alarm takip merkezine sisteminiz tarafından yönlendirilen her sinyalin size anlık olarak bildirilmesi demek değildir. Alarm sistemleri bazı sinyalleri kontrol amaçlı olarak merkezlere yönlendirmektedir. Sistemin sağlıklı çalıştığına dair sinyallerin, bu hizmeti almak isteyen kişiye iletilmesi, hizmeti alan kişinin gereksiz meşgul edilmesi demektir. Alarm takip hizmetinde kalite, gerekli olduğunda, zamanında, bilgilendirme ve yönlendirmeyle aynı anlama gelmektedir.

Doğru teçhizata sahip ve sayıca yeterli tecrübeli personeli olan bir alarm takip merkezi ile çalışmak sizin güvenlik seviyenizi maksimuma çıkaracaktır. Çok düşük fiyatlar ile sahip olabileceğiniz bu hizmet için mutlaka merkezimiz ile iletişime geçin..

Yorum Yok

Yorum Gönder

WhatsApp chat
Telefon
Konum