İzmir Alarm Sistemleri - Filiz Güvenlik
Takip ve Kontrol Sistemleri
Çeşitli takip ve gözetim sistemleri ile araç ve eşyalarınızın güvenliğine uzaktan erişebilir, personelinizin çalışma durumunu gözlemleyebilirsiniz. 
Yangın Alarm Sistemleri
Yangın algılama ve yangın ihbar sistemleri ya da diğer adıyla yangın alarm sistemleri ile beklenmeyen felaketlerin önüne geçin. Kablosuz yangın alarmları, duman dedektörleri, ısı dedektörleri ...
Kurumsal
Filiz Güvenlik
İzmir alarm sistemleri ve güvenlik kamera sistemleri sektöründeki 25. yılı geride bırakan firmamız hakkında bilgi bulabileceğiniz linkler.
Destek
DESTEK/YARDIM
Ürün kullanım kılavuzları, video yardım
 ve sıkça sorulan soruların olduğu linklere 
buradan erişebilirsiniz.

Çeşme Yangın Alarmı ve Çeşme Yangın Sistemleri

Çeşme Yangın Alarm Sistemleri ve Çeşme Yangın Sistemleri için yüksek teknoloji ürünler. 35 yıllık güvenlik ve alarm sistemleri tecrübemize güvenebilirsiniz. Alarm izleme seçeneği de dahil olmak üzere hızlı kurulum ve yeni nesil kablolu ve kablosuz Çeşme yangın alarmı ürünleri ile 7/24 teknik destek için Filiz Güvenlik Sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Çeşme yangın alarmı

Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi özellikle yaz aylarında sıcaklıklıkarın artmasıyla birlikte, yangın felaketlerinin sayısınında da artış görürler. Dolayısıyla Ege ve Akdeniz bölgelerindeki iş yerleri için ehemmiyeti yüksek konuların başında yangın servisleri gelmektedir. Bu yazımızda, hizmetini verdiğimiz Çeşme yangın sistemleri veya Çeşme yangın alarmı başlıklarına değineceğiz.

Yangın Tehlikesi

Yangın Tehlikesi: Yangın Nasıl Oluşur? ve Nasıl Önlenir?

Bildiğiniz üzere yangın, maddenin ısı ve oksijenle birleşmesi sonucu oluşan yanma reaksiyonlarının neden olduğu doğal afettir. Yaygın kanının aksine yangın güvenliği, yalnızca yangının söndürülmesi değildir. Önceki yazımızda yangınların gelişimi ve aşamaları konusuna değinmiştik.

İlginizi çekerse bu yazımızı da okumanızı öneririz: Yangın Alarmı

Yangın Güvenliği Nedir?

Yaygın kanının aksine yangın güvenliği, yangının söndürülmesi değildir. Yangın güvenliği:

  • Yangının çıkma olasılığını en aza indirmeyi hedefler.
  • Ardından yangını, ilgili yangın havzasında kontrol altına almayı.
  • İnsanların en kısa sürede güvenli tahliyesini amaçlar.
  • Ayrıca, binaların iyi bir yangın performansına sahip olması ve yangın sonucu ortaya çıkan fiziksel etkilerin insan sağlığını en az etkileyecek şekilde ortamı terk etmesini sağlamak da yangın güvenliği kapsamında değerlendirilmelidir.
Yangın güvenliğinin amaçları

Ege ve Akdeniz bölgelerindeki yangınların sayısı özellikle yaz aylarında artmaktadır. Yangınlar daha başlangıç aşamasında söndürülmelerine rağmen gene de büyük miktarlarda maddi zarar oluşmaktadır. Yangınlarla mücadelede en etkin yöntem daha oluşmadan gerçekleşmesini önlemektir. Dolayısıyla yangın uyarı sistemleri ve yangın algılama sistemleri bu olası felaketleri önlemede en etkili silahınızdır.

İzmir'de çıkan yangınlar

İzmir şehrinde çıkan yangınlar hakkında biraz istatistiki bilgiler verelim. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Başkanlığı İstatistiklerine göre

  • Binalarda çıkan yangınlar tüm yangınların yaklaşık %20'sini oluşturmaktadır. Sadece 2022 yılının Nisan ayında 177 tane bina da yangın çıkmıştır.
  • Yangınların çıkma sebepleri arasında elektrik kısa devresi yaklaşık %20 gibi yüksek bir orana sahiptir.
  • Yangınların çoğunluğu açık alanda oluşan yangınlar olsa da yaklaşık %22'si ahşap ve betonarme yapılarda gerçekleşmiştir.
  • Her ne kadar çıkan yangınların %97'si daha henüz başlangıç aşamasında söndürüldülerse de 227 milyon TL'den daha fazla maddi zarar oluşmuştur.
2021 yılı İzmir yangın istatistikleri
Yangın İstatistikleri 2021

Çeşme Yangın Alarmı

Çeşme, coğrafi olarak Urla/Çeşme yarımadasında yer alan ve İzmir iline bağlı olan bir ilçedir. İlçede ekonomik yapıyı turizm belirlemektedir. Ayrıca rüzgarıyla meşhur Alaçatı da bu bölgededir. Yazlık bir alan olması sebebiyle yaz aylarında çok sayıda insanı bölgeye çeker. Çeşme otel ve turizm tesisleri için yangın alarmları vazgeçilmez birer önleyici sistemlerdir.

Ege ve Akdeniz bölgelerinde her yıl çıkan yangınlar ne yazık ki Çeşme de görülmektedir. Çeşme otluk alan veya orman yangınları bir yana oteller, iş yerleri ve yazlık evler de her zaman yangın tehlikesi altında olabilmektedir.

Çeşme otel yangın alarmı gibi erken uyarı sistemlerine sahip olacak turistik tesisler, büyük miktarlardaki maddi kayıpların önüne geçeceklerdir.

Alaçatı Yangın Alarmı

Alaçatı, İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı bir mahalle. Ege Denizi'ne kıyısı vardır. Tarihî taş evleri ve yılın 360 günü rüzgâr alması sebebiyle rüzgâr sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Rüzgar açık alanlarda yangının kontrolünü zor bir hale getirdiğinden dolayı, Alaçatı otel ve turizm tesisleri için yangın alarm servisleri daha fazla önem arz etmektedir.

Yangın uyarı sistemleri
Çeşme yangın servisleri hakkında bilgi almak için görsele tıklayıp formu doldurabilirsiniz.

Çeşme Yazlık Yangın Alarmı

Özellikle yeni nesil Livicom Akıllı Ev Güvenlik Sistemleri ile Çeşme yazlık yangın alarmı aramalarınıza ev ve iş yeri güvenliğinde ileri teknoloji ürünleri ile çözümler üretmekteyiz.

Çeşme Mavili Yangın Teknik Servisi

Ege bölgesinde, Mavili yetkili servisi olarak hizmet vermekteyiz. Bu bağlamda Çeşme Mavili Yangın Teknik Servisi ve Alaçatı Mavili Teknik Servisi olarak Maxlogic ve Mavigard marka yangın sistemleriniz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyinz.

#çeşme-yangın-alarmı #çeşme-yangın-servisleri #çeşme-yangın-sistemleri #çeşme-otel-yangın-alarmı

#alaçatı-yangın-alarmı #alaçatı-yangın-servisleri #alaçatı-yangın-sistemleri #alaçatı-otel-yangın-alarmı

Kaynakça

pencilmoonlocklocationlaptop-phonecarselectvolume-mediumsynchistorycodecrossmenulistlayers