İzmir Alarm Sistemleri - Filiz Güvenlik
Takip ve Kontrol Sistemleri
Çeşitli takip ve gözetim sistemleri ile araç ve eşyalarınızın güvenliğine uzaktan erişebilir, personelinizin çalışma durumunu gözlemleyebilirsiniz. 
Yangın Alarm Sistemleri
Yangın algılama ve yangın ihbar sistemleri ya da diğer adıyla yangın alarm sistemleri ile beklenmeyen felaketlerin önüne geçin. Kablosuz yangın alarmları, duman dedektörleri, ısı dedektörleri ...
Kurumsal
Filiz Güvenlik
İzmir alarm sistemleri ve güvenlik kamera sistemleri sektöründeki 25. yılı geride bırakan firmamız hakkında bilgi bulabileceğiniz linkler.
Destek
DESTEK/YARDIM
Ürün kullanım kılavuzları, video yardım
 ve sıkça sorulan soruların olduğu linklere 
buradan erişebilirsiniz.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri 

Filiz Güvenlik olarak sunduğumuz yeni nesil yangın algılama ve ihbar sistemleri ile sayısız kazanın daha önüne geçiyoruz. Kimi zaman yangın alarm ve uyarı sistemleri olarak da kullanılan bu sistemlerden kısaca bahsedelim.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri Hakkında

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri Nedir?

Yangın algılama ve ihbar sistemleri genellikle beklemediğimiz ancak gerçekleştiğinde elim kayıplara sebebiyet veren yangın felaketleri öncesinde, anında ve sonrasında yapılacak eylem ve önlemleri içeren güvenlik sistemleri bütünüdür. 
Akıllı yangın alarm sistemleri
Yangın Algılama ve Alarm

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri Hangi Amaçla Kurulur?

Bir alarm ve güvenlik sistemleri ürünler bütünü olan yangın alarm ve uyarı sistemlerinin bir kaç kurulum amacı vardır. Birincil amacı yerleşimin olduğu bina veya yapıdaki sakinleri yangına karşı uyarmak ve yangın anında binanın zamanında tahliye edilmesini sağlamaktır diyebiliriz. Bu yüzden yangın alarm sistemleri olarak da adlandırılırlar.

Yangın Algılama ve Uyarı Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Konaklama, Toplantı, eğitim-öğretim , sağlık ocağı-hastane , ticaret, ofis, endüstriyel, depolama, cezaevi, amaçlı tüm binalarda, yangını çıkış aşamasında, tehlikeli ve üzücü boyutlara varmadan algılayarak, gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacak şekilde
Yangın Algılama dedektörü
yangın alarm detektör

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri Genel Yapısı

Yangın algılama ve ihbar denildiğinde anlaşılacağı üzere iki farklı tipteki güvenlik ve alarm sistemleri konseptinden bahsediyoruz.
Bunlardan birincisi yangının dedektörler tarafından algılanmasını sağlayan yangın algılama sistemidir. 
Bir diğeri ise yangın tehlikesi algılandıktan sonra yapılacak uyarı ve bildirimlerin sağlanacağı yangın ihbar sistemi olarak adlandırılır.

Yangın Algılama Sistemleri

Konutlarda ve binalarda genellikle duman dedektörleri olarak adlandırılan bağımsız cihazlar yangın algılama sistemleri olarak kullanılır. 

Kablosuz Yangın Alarm Sistemleri

Müze, tarihi yapı gibi kablo çekilmesi imkansız yada çok maliyetli olan mekanlarda yangının algılanması ve gerekli tüm ekipmanların kablosuz olduğu sistemdir.

Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemleri

Konvansiyonel sistemler, bölgesel olarak alarmın izlenmesi yeterli olan ufak ve orta ölçekli bölgelerde kullanılan sistemlerdir. 

Akıllı Adresli Yangın Algılama Sistemi

Akıllı adresli yangın algılama sistemleri noktasal hassasiyette yangının çıkış yerini bildiren kompleks sistemlerdir.

pencillightermooncloud-uploadlockeyelocationlaptop-phonecarselectvolume-mediumsynchistorycodecrossmenulistlayers