İzmir Alarm Sistemleri - Filiz Güvenlik
Takip ve Kontrol Sistemleri
Çeşitli takip ve gözetim sistemleri ile araç ve eşyalarınızın güvenliğine uzaktan erişebilir, personelinizin çalışma durumunu gözlemleyebilirsiniz. 
Yangın Alarm Sistemleri
Yangın algılama ve yangın ihbar sistemleri ya da diğer adıyla yangın alarm sistemleri ile beklenmeyen felaketlerin önüne geçin. Kablosuz yangın alarmları, duman dedektörleri, ısı dedektörleri ...
Kurumsal
Filiz Güvenlik
İzmir alarm sistemleri ve güvenlik kamera sistemleri sektöründeki 25. yılı geride bırakan firmamız hakkında bilgi bulabileceğiniz linkler.
Destek
DESTEK/YARDIM
Ürün kullanım kılavuzları, video yardım
 ve sıkça sorulan soruların olduğu linklere 
buradan erişebilirsiniz.

Kamera ve Alarm Sistemleri

Çağımızın Zorunlu İhtiyacı: Güvenlik

Güvenlik, kişi, kurum, sistem veya devlet fark etmeksizin ihtiyaç duyulan, yaşamın devamı ile yakından ilgili ya da kazanılan değerlerin korunması veya arttırılması ile de ilişkilendirilebilen bir olgudur.

Bu yaklaşımın bir sonucu olarak, insanın varlığına ya da sonradan kazanılan varlıklara ilişkin olası olumsuz davranışları önceden tespit etme ve bunları olabildiğince engelleme zorunluluğu ortaya çıkmaktadır.

Bunun için ileriye yönelik beklentiler, düşünceler ve hedefler büyük önem arz etmektedir. Güvenlik, varlığımıza veya korumak istediğimiz varlıklara gerçekleştirilecek tehditlerin tespiti ve ikinci aşamada bunların bir şekilde yönetilmesi veya etkisiz hale getirilmesi çabalarıdır.

Güvenliğin var oluşumuzla ilgili olan kısmı hiçbir şekilde esneme kabul etmezken, sonradan kazanılan değerlerin korunmasına veya artırılmasına yönelik olan kısmı daha esnek olabilir.

Güvenlik çabaları için en çok kullanılan araçlar: kamera sistemleri, alarm sistemleri, bina giriş kontrol sistemleri, çevre güvenlik sistemleri, biyometrik güvenlik sistemleri ve bilgisayar güvenlik sistemleridir. Bu sistemler içinde en çok kullanılanlar kamera ve alarm sistemleridir.

Nüfus açısından daha çok insanın yaşadığı şehirlerde, özellikle İzmir kamera ve alarm sistemlerinin en çok tercih edildiği illerdendir.

Güvenliğin sağlanması ve arttırılması için elektronik alarm sistemleri en çok tercih edilen sistemlerdendir.

Genel olarak hırsızlık ve yangınlar için kullanılırlar. Hırsız alarm sistemleri, gerekli elektronik parçaların bir araya gelmesi ile hırsızlık, gasp ve sabotaj olaylarına karşı korunmayı ve yetkisiz giriş anında sirenler, flaşörler, telefon sesli ya da kısa mesajı ile bilgi vermeyi amaçlayan sistemlerdir.

Yangın alarm sistemleri ise herhangi bir teknik sorun, sabotaj ya da dikkatsizlik sonucu çıkabilecek ya da çıkmış olan yangına başlangıç aşamasında müdahale etmek ve bazı durumlarda ise yangına sebep olabilecek kusurları önceden tespit etmeyi ve önlem almayı kolaylaştıran, duman ya da gaz zehirlenmelerine karşı önlemi ve güvenliği sağlayan sistemlerdir.

Ev ve iş yerlerinin, hırsızlık, gasp ya da sabotaj olaylarına karşı korunması için her zaman güvenlik görevlilerinden yardım almak mümkün olmayabilir.

Güvenlik için kullanılan sistemler, temel olarak güvenlik görevlilerine ve kolluk kuvvetlerine yardımı etmek amaçlı kullanılırlar. Çoğu durumda güvenlik sistemlerinin mekânda kurulu olması bile, caydırıcı etkisi ile hırsızlık, gasp veya sabotaj olaylarını önlemede etkin olmaktadır.

güvenlik sistemleri

Güvenlik çabaları için en çok kullanılan araçlar: alarm sistemler, kamera sistemleri, alarm sistemleri, bina giriş kontrol sistemleri, çevre güvenlik sistemleri, biyometrik güvenlik sistemleri ve bilgisayar güvenlik sistemleridir.

En çok kullanılan kamera ve alarm sistemleri bu bahsi geçen sistemlerdir.

Nüfus açısından daha çok insanın yaşadığı şehirlerde, özellikle İzmir kamera ve alarm sistemlerinin en çok tercih edildiği illerdendir.

Güvenliği Sağlamak İçin Mekanın Tanınması Önemlidir!

Güvenliğinizi sağlayabilmek için güvenlik sistemlerini kullanacağınız mekanın tüm özelliklerini ve muhtemel tehlikelerin nerelerden geleceğini belirlemeniz ve bilmeniz gerekir.

Bunun için güvenlik sisteminin kurulacağı ortamın içerisindeki kritik varlıklara ya da şahıslara erişime yönelik olası sızmalara yol açabilecek fiziksel boşlukları tanımlamalısınız.

Her ortamın; mimari planları etrafında bir güvenlik planlaması yapılmamış ise, kesinlikle bir güvenlik açığı vardır. Olası tehditlere imkan verecek bu fiziksel açıkların iyi analiz edilmesi ve bunlara önlem alınması gerekir.

Mekanın analizi yapılırken, ortama olası sızma yönleri, sızma yönlerindeki mevcut fizikî engeller ve bunların geciktirme süreleri, fiziki engellerin zorluk dereceleri ve aralarındaki bağlantı özellikleri, kullanılan güvenlik tedbirlerinin sızmalara karşı gerekli tepki süreleri ve ilave tedbirler belirlenerek değerlendirme yapılmalıdır.

Güvenlik sistemlerine başvurmadan önce ortamın güvenlik açığını kapatmak için yapılacak en önemli şey çevre düzenlemelerinde yapılacak değişikliklerdir.

Bu değişiklikler yaparken, çevredeki kolluk veya güvenlik kuvvetlerinin konumu ve gücü, çevredeki diğer ortamların güvenlik ihtiyacı, çevrede işlenen suçların cinsi ve miktarı, çevredeki diğer ortamların aldığı güvenlik tedbirleri, var olan mekanlara muhtemel yaklaşma yolları, mekanların dış ve iç aydınlatma durumu, komşu binaların yakınlığı ve yapısı, arazini yapısı ya da ortamın içerisinden geçen dere, boru hattı, vs., varsa sahile ya da çevre yollarına olan yakınlık, mekanın yer aldığı bölgenin iklim özellikleri, mekanın dış sınır özellikleri; çevredeki trafik akışı ve mekanın çevresinin ıssızlık durumuna dikkat edilmelidir.

Güvenlik Sistemlerine Başvurmadan Önce Neler Yapabilirsiniz?

Diyelim ki evinizin güvenliğini sağlamak için kamera-alarm sistemi kurmaya karar verdiniz. Ama bunun öncesinde elinizden gelebilecek çevre düzenlemeleri de yapabilirsiniz. Örneğin, binanızın çevresinde görüşü azaltacak çukur, hendek ve küçük tepecikler gibi tabii toprak yapıları düzeltebilir, bahçenizin düzenlemesini yaparken bitki örtüsünün görünmeyen bölgeler oluşturmasına engel olabilirsiniz ya da otoparkta ve merdivenlerde maksimum görüş alanı olacak şekilde aydınlatma yapabilirsiniz. Bu gibi önlemleri aldıktan sonra istediğiniz güvenlik sistemlerini evinize ya da işyerinize kurabilirsiniz.

Tüm güvenlik sistemleri için olmak üzere özellikle İzmir kamera ve alarm sistemleri için bize ulaşabilirsiniz.

Güvenlik Sistemleri Makaleleri

decorative
pencilmoonlocklocationlaptop-phonecarselectvolume-mediumsynchistorycodecrossmenulistlayers