Top

Kablosuz Güvenlik Kamerası Nasıl Çalışır?

kablosuz kamera sistemi avantajları

Kablosuz Güvenlik Kamerası Nasıl Çalışır?

Bu yazımız kablosuz güvenlik kamerası ve kablosuz güvenlik kamera sistemleri hakkında. Kablolu ve kablosuz güvenlik kameraları arasındaki farklara ve de kimler için hangi sistemlerin daha ideal olduğuna değineceğiz.


Kablosuz güvenlik kamerası çalışması kamera videosunu bir radyo (RF) vericisi üzerinden ileterek çalışır. Video, dahili bir depolama cihazına veya bulut depolama yoluyla bağlı bir alıcıya gönderilmektedir. Monitörünüz veya alıcınız aracılığıyla, tüm resim veya video kliplerinize erişmek için kolay bir bağlantıya sahip olacaksınız. Kablosuz güvenlik kameralarının kurulumu daha kolaydır ve yerleştirme için size daha fazla esneklik sağlar.

Güvenlik kameraları piyasaya ilk çıktığında, çalışmak için bir elektrik kaynağına bağlı olmaları gerekiyordu. Bazı kamera ve alarm sistemleri hala bu şekilde çalışır. Bu kablolu kameralar, video sinyallerini bilgisayar veya televizyon gibi bir görüntüleme cihazına aktarmak için video kablolarına güvenir.Bir kablosuz güvenlik kamerasıyla, video sinyali – ve bazıları da ses sinyali – internet veya diğer kablosuz ağ üzerinden görüntüleme ve kayıt cihazınıza bağlanan bir alıcıya iletilir. Birçok kişi video kaydını daha sonra görüntülemek üzere kaydetmek için bilgisayarları veya Bulut depolama hesaplarını kullanır.

Kablosuz Güvenlik Kamerası Avantajları

Kablolu mu yoksa Kablosuz mu Güvenlik Kamerası Daha İyidir?

Yukarıda belirtildiği gibi kablosuz güvenlik kameralarının kurulumu kablolu alternatife göre daha kolaydır. Kablolu kameralar evinizin elektrik sistemine bağlanmalıdır, ve bu yüzden kurulum için bir profesyonel kiralamanız gerekmektedir. Kablosuz kameralar Wi-Fi veya diğer ağlara güvenir. Talimatları izleyerek ve çoğu kamerayı otuz dakikadan daha kısa bir sürede kurabilir ve bağlayabilirsiniz.


Kablosuz Güvenlik Kameraları Kimler için İdealdir?

Kablosuz güvenlik kameraları, kiracılar, ev güvenliğine yeni başlayanlar veya bütçeli kişiler için genellikle daha ideal sistemlerdir. Kablosuz güvenlik kameraları yalnızca kablolu sistemlerden daha ucuz değil hemde aynı zamanda taşınması ve taşınması daha kolay olmaktadır. Sadece fişlerini çekin ve gitmeye hazır olun!

Kablosuz Güvenlik Kamerası Sınırlamaları

Bir kablosuz güvenlik kamerasının özelliklerinde sınırlamalar olduğunu not etmek önemli olacaktır. Bir kablosuz kamera, görüntüleri kaydetmek ve çekmek için ağınıza bir sinyal ve bağlantı sağlamalıdır ve bağlantınız koparsa, kablosuz güvenlik kameranız feed’i görüntüleme cihazınıza gönderemez. Ek olarak, kamera tamamen kablosuz ise bir batarya ile güçlendirilmesi gerekmektedir. Bu tür bir düzenlemede pili bitmeden değiştirdiğinizden emin olmanız gerekecektir.

Son olarak ise bir kablosuz kamera genellikle ana merkezden çok uzakta olamaz. Doğrudan görüş hattı var ise kablosuz kameranın menzili 500 metre veya daha fazlasına ulaşabilmektedir. Bir evin içinde aralık her zaman olmasa da genellikle daha düşüktür – yaklaşık 150 metre.

Kablosuz Cihazlar Ve Sinyalin Geçmesi

Sinyal aralığı, evinizin inşaat malzemeleri, bölgedeki diğer kablosuz cihazlar ve sinyalin geçmesi gereken duvarlar veya nesneler dahil olmak üzere birkaç faktöre bağlıdır. Standart alçıpan ve cam pencereler, kameranın kablosuz sinyalinin gücünü etkilemeyebilir ancak tuğla ve beton etkileyebilir. Kamera ile alıcı arasında tuğla duvarlar, beton zeminler ve büyük ağaçlar varsa, sinyal gücünüz büyük olasılıkla zayıflayacaktır.

Kablosuz güvenlik kameraları, dünyanın neresinde olursanız olun ve evinize 7/24 görüntüleme imkanı sunduğundan, ev güvenlik sisteminize mükemmel bir ektir.

kablosuz güvenlik kamerası ve kamera sistemleri avantajları
kablosuz kamera sistemleri ve avantajları

Kablosuz / Wi-Fi Güvenlik Kamera Sistemleri Nasıl Güçlenir?

Kablosuz güvenlik kameralarının türüne bağlıdır. Aslında, kablosuz güvenlik kameraları için üç güç kaynağı var ve bunları üç farklı türe ayırıyor.

Takılması Gereken Kablosuz Güvenlik Kamera Sistemleri

Kablosuz hakkında konuştuğumuzda genellikle veri iletiminin kameradan alıcıya kablosuz (DVR / NVR veya monitör) olduğu anlamına gelmektedir. Söylemek gerekirse, hala güç için bir kabloya ihtiyacınız var ve bunu elektrik prizine takmanız gerekiyor – kablosuz güvenlik kameralarının gücü budur.

Bu nedenle, bir kablosuz veya Wi-Fi güvenlik kamerasını dışarıya açacaksanız, kablosuz güvenlik kamerası ile güç kaynağı arasındaki mesafeyi göz önünde bulundurmalısınız.

Pille Çalışan Kablosuz Güvenlik Kamera Sistemleri

Pilli kablosuz güvenlik kameraları hem veri iletimi hem de güç kaynağı için kablo gerekmez. Adından da anlaşılacağı gibi, pillerle çalışır ve dolayısıyla ek bir elektrik kaynağına ihtiyaç duymaz. Ancak, batarya ömrü, bu tür bir kamerayı yakalamanızı önleyen en büyük endişe kaynağı olabilir. Aslında, akü sorunu ile başa çıkmak kolaydır.

Pille çalışan kameralar yalnızca pil ömrünü koruyan bir hareket algılandığında uyanacak ve güvenlik kamerasının ne kadar güç kullandığını hatırlatacağınız için güvenlik kameralarının elektrik kesintisi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak yazılım. Pille çalışan özelliği, bu tür bir kamerayı kullanışlı bir iç ve dış mekan akıllı ev aracı haline getirir. Masa, kitaplık, ön kapı, arka bahçe ve araba yolu gibi herhangi bir yere yerleştirebilirsiniz. Kablo sorunu hakkında endişe duymadan istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Güneş Enerjili Kablosuz Güvenlik IP Kamera Sistemleri

Güneş enerjili güvenlik kameraları , gerçek bir güç kablosu olmayan kablosuz güvenlik kameraları için başka bir seçenektir. Güneş enerjisi toplamak için sadece bir güneş paneline ve güneş enerjisini depolamak için şarj edilebilir pilli bir güvenlik kamerasına ihtiyacınız var. Genellikle ayrı satılırlar, ancak aynı üreticiden kolayca bir set elde edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Wikipedia IP Kamera başlığına da bakabilirsiniz.

Bazı diğer güneş kameraları, 4G / 3G hücresel veriler üzerinde çalışır ; bu da tatil eviniz, şantiyeleriniz, çiftlikleriniz vb. Gibi zayıf veya hatta NO WiFi ağlı uzak yerler için video gözetimini mümkün kılar.

Yazımızda kablosuz güvenlik kamerası ve kablosuz güvenlik kamera sistemlerine değindik. Merak ettiğiniz diğer sorularınıza eposta veya telefonlarımız aracılığıyla ulaşırsanız cevap vermekten mutluluk duyacağız.

Share