İzmir Alarm Sistemleri - Filiz Güvenlik
Takip ve Kontrol Sistemleri
Çeşitli takip ve gözetim sistemleri ile araç ve eşyalarınızın güvenliğine uzaktan erişebilir, personelinizin çalışma durumunu gözlemleyebilirsiniz. 
Yangın Alarm Sistemleri
Yangın algılama ve yangın ihbar sistemleri ya da diğer adıyla yangın alarm sistemleri ile beklenmeyen felaketlerin önüne geçin. Kablosuz yangın alarmları, duman dedektörleri, ısı dedektörleri ...
Kurumsal
Filiz Güvenlik
İzmir alarm sistemleri ve güvenlik kamera sistemleri sektöründeki 25. yılı geride bırakan firmamız hakkında bilgi bulabileceğiniz linkler.
Destek
DESTEK/YARDIM
Ürün kullanım kılavuzları, video yardım
 ve sıkça sorulan soruların olduğu linklere 
buradan erişebilirsiniz.

Alarm İzleme Merkezi

Siz orada olmasanız da ev ve iş yerinize gelecek tehditlere karşı alarm izleme merkezi ile 7/24 tetikte olun. Alarm güvenlik sistemleri ve kamera güvenlik sistemleri şirketleri öncü firması Filiz Güvenlik'in gözlem merkezi olan alarm haber alma merkezi ile güvende kalın.

Alarm merkezi hakkında ön bilgi

Alarm haber alma merkezi nedir?


Alarm izleme merkezi 7 gün 24 saat esasına göre çalışan ve telefon hatları yardımıyla uzaktan izleme metodunu kullanan koruma hizmeti sağlayan güvenlik sistemleridir.

Çeşitli isimlerle anılır. Bunların başında: Alarm haber alma merkezi, alarm takip merkezi, alarm sistemleri merkezi, ASM, ve alarm izleme merkezi gelir.

Alarm izleme merkezi hizmetini sağlayan güvenlik firması hırsızlık, yangın ve konut alarm sistemlerinin izlenmesi için hizmet verir. Bu hizmeti veren güvenlik sistemleri firmaları az sayıdadır ve içişleri bakanlığının onayına tabiidir. Ayrıca bekçi ve denetleme hizmetleri de sağlayabilir.
alarm izleme merkezi

Alarm izleme merkezi nasıl çalışır? 

Alarm takip merkezi ya da bir diğer adıyla merkezi haber alma istasyonları şu şekilde çalışırlar.

Eve ve iş yerine kurulmuş olan elektronik güvenlik panelleri sisteme kablo ya da kablosuz güvenlik sistemi ile bağlanarak iletişim kurar.  Öncesinde ise elektronik güvenlik sistemleri dediğimiz bu panellere değişik amaçlı ve çeşitli güvenlik donanımları sinyal gönderirler.

Bu sinyaller çok çeşitli olabilirler: Hareket, ses, ısı, duman, titreşim, gaz, su, alev, ya da direk uyarı düğmelerinden almış oldukları sinyalleri ve periyodik kontrol sinyallerini güvenlil paneline iletirler.

Kablosuz güvenlik sistemleri

Elektronik güvenlik paneli aldığı bu sinyalleri bağlu bulunduğu kablo veya telefon hattı vasıtasıyla alarm haber alma merkezine iletir. Eğer tesis edilmişse hiç bir kabloya ihtiyaç duymadan GSM modülü ve şebekesi üzerinden alarm izleme merkezi ile iletişim kurar.

Güvenlik Donanım Cihazları

Alarm haber alma merkezine sinyal gönderecek güvenlik sistemi paneli genel olarak şu güvenlik donanımları ile birlikte bir güvenlik sistemini oluştururlar: Kontrol paneli, duvar ve pencere sensörleri, yapıda olunmasa dahi yapıda birilerinin olduğu izlenimi veren (presence simulation) denen donanımlar, gözetim ve takip güvenlik kameraları, yüksek desibel alarm sistemleri bu güvenlik donanımlarına örnektir.

Alarm sistemi görselialarm merkezi

Alarm İzleme Merkezindeki Bilgilerinizin Güvenliği  


Abonelerimize ait tüm bilgi ve belgeler gizlidir . Hatta Alarm izleme merkezine bağlanacak güvenlik panelinin kurulu olup olmadığı dahil olmak üzere bilgileriniz gizlilik içerisinde saklanır.

Personel Seçimi: Güvenlik Sorgulaması ve Bakanlık Onayı

Tüm çalışanlarımız güvenlik sorgulamasından geçirilmiş kişilerdir ve her biri yine İçişleri Bakanlığı’nın onay yazısı ile göreve başlatılmışlardır.

İşlemler için parola gereklidir.

Gereki bilgiler ancak ve ancak yetkili parola karşılığı paylaşılır. Parola alınmadan hiç bir işlem yapılmaz.

"Hizmete Özel" Gizlilik Derecesi 

Yazışmalarımız “Hizmete Özel” dereceli gizliliğe sahiptir.

Hizmete Özel Gizlilik Ne Demektir?

Ülkemizde Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayii Güvenliği Yönergesi ile bilgi ve belgeler “ÇOK GİZLİ”, “GİZLİ”, “ÖZEL”, ve “HİZMETE ÖZEL” olmak üzere 4’lü sınıflandırmaya tabi tutulur. Hizmete özel belge bilmesi gerekenler dışındaki kişiler tarafından bilinmesi istenmeyen bilgi, belge, malzeme, tesis ve yerler için kullanılır.

alarm merkezi güvenliğialarm izleme merkezi

Alarm İzleme Merkezi Nasıl Kurulur?

Öncelikle, Alarm takip merkezi ya da alarm haber alma merkezi kurabilmek için İçişleri bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olunması gereklidir.

Özel güvenlik hizmetlerine dair kanun* uyarınca bir alarm izleme merkezi yapılanmasını tamamlamış olmak zorundadır.

Alarm izleme merkezleri emniyet birimleri ile ortak çalışan ve resmi makamlar tarafından sürekli denetlemelere tabi tutulan özel güvenlik firmaları olarak hizmet verirler..

Alarm izleme merkezi İçişleri bakanlığı izniyle yetkilendirilir.

Alarm İzleme Merkezi Avantajları

Alarm izleme merkezi ya da alarm haber alma merkezi denildiğinde anlaşılması gereken şey bir güvenlik sistemleri şirketi tarafından sağlanan ve abonelik (subscription) modeliyle çalışan bir güvenlik uygulamasıdır. Belirlenen prosedürlere göre bir tehlike anında siz daha telefonunuzu elinize almadan güvenlik birimleri olaya dail edilebilir.

7 Gün 24 Saat Aktif İzleme

Alarm haber alma merkezi 7 gün 24 saat boyunca  gelebilecek tüm tehlikelere karşı tetiktedir. İçişleri bakanlığının onayından geçen profesyonel ekiplerimiz olağan dışı tüm durumlara hazırlıklıdır.


Yüksek Tehlike Algılama Oranı

Yaşam koşullarınızı gözeterek tehlike türleri belirlenir. 
Örneğin alarm sistemi evcil hayvanınızın evde yapacağı gezintilerle tetiklenmeyecektir. 

Size Özel Güvenlik Direktileri 

Olası tehlike durumunda hangi adımların izleneceğine siz karar verirsiniz. 
Örneğin üniversite öğrencisi çocuğunuz arada eve geç gelebileceğinden sistem ilk başta sizi arayabilir. 
Ya da sıra dışı durumların olmayacağı iş yerinizden gelecek sinyal ile ilk başta emniyet güçleri aranabilir. 

Güvenli İletişim Kanalları

Sisteminizin alarm izleme merkezi ile iletişimi için çok çeşitli iletişim kanalları kullanılmaktadır. Telefon hattı başta olmak üzere, GSM sinyali ve güvenli radyo kanalları kullanılabilir.

Alarm İzleme Merkezi ile 
Güvende Kalın

Filiz Güvenlik merkezi alarm takip izleme hizmetleri ile kayıplarınızı azaltıyor, verimliliğinizi arttırıyor ve iş ve ev güvenliği izlemesi sağlıyoruz.  Üstelik tüm bu korunma servislerine bütçenizi aşmadan sahip olabiliyorsunuz.

5 Adımda Alarm İzleme Merkezi

Alarm takip merkezimiz ile sistemlerimiz 7/24 cihazlarınızdan gelecek ihbarları değelendiriyor. İzmir kamera sistemleri firması olarak alarm izleme merkezimizin çalışma şeklinden bahsedelim.

Alarm Takip Merkezi Nasıl Çalışır?

1

Alarm Sistemleri Ön Hazırlık

Ekibimiz alarm sistemleri kurulumu yapılacak yere gelip ücretsiz güvenlik keşfinizi yapıyor. Böylece profesyoneller tarafından güvenlik zaafiyetleri belirleniyor.

2

Alarm Sistemleri Montaj

Önceden belirlenen kilit güvenlik noktaları için gerekli kablolu ve kablosuz güvenlik sistemleri montajı yapılıyor. 

3

Alarm Sistemleri Kurulumu

Montajın ardından yapılacak ilk test denemeleri ile zaten kolay kullanıma sahip kullanıcı dostu alarm sistemleri çalıştırılıyor.

4

Alarm İzleme Merkezi 

Sistemlerin alarm izleme merkezi ile uzak bağlantısı kurulur. Böylece olası tehlike bildirimlerine karşı 7/24 iletişim kurabileceği bir haber merkezine sahip oluyor.

5

Alarm İhbar Çalışma Prensibi

İzmir alarm sistemleri ve güvenlik kamerası sistemleri alanında 25 yıllık tecrübemiz ile size yol göstereceğiz. Sizin belirleyeceğiniz durumlar ile birlikte değişik güvenlik seviyeleri için değişik alarm ihbar planları uygulayacağız. 

Alarm haber alma merkezi kuşbakışıAlarm izleme merkezialarm merkezi

Alarm izleme merkezini kullanmak istiyorum ancak bazı sorularım var

Sorularınızı cevaplandırmaktan mutluluk duyarız. Dilerseniz sol alt köşedeki WhatsApp iletişim düğmesi ile hızlı iletişim kurabilir ya da aşağıdaki bağlantı ile form doldurabilirsiniz. İsteğiniz bize ulaştıktan hemen sonra ilgili departmana iletilecek ve profesyonel ekiplerimiz en kısa sürede sizlerle iletişime geçeceklerdir. 

Alarm İzleme Merkezi Başvuru
pencilmooncloud-uploadlockeyelocationlaptop-phonecarselectvolume-mediumsynchistorycodecrossmenulistlayers