İzmir Alarm Sistemleri - Filiz Güvenlik
Takip ve Kontrol Sistemleri
Çeşitli takip ve gözetim sistemleri ile araç ve eşyalarınızın güvenliğine uzaktan erişebilir, personelinizin çalışma durumunu gözlemleyebilirsiniz. 
Yangın Alarm Sistemleri
Yangın algılama ve yangın ihbar sistemleri ya da diğer adıyla yangın alarm sistemleri ile beklenmeyen felaketlerin önüne geçin. Kablosuz yangın alarmları, duman dedektörleri, ısı dedektörleri ...
Kurumsal
Filiz Güvenlik
İzmir alarm sistemleri ve güvenlik kamera sistemleri sektöründeki 25. yılı geride bırakan firmamız hakkında bilgi bulabileceğiniz linkler.
Destek
DESTEK/YARDIM
Ürün kullanım kılavuzları, video yardım
 ve sıkça sorulan soruların olduğu linklere 
buradan erişebilirsiniz.

Kablosuz Yangın Alarm Sistemi 

Kablosuz yangın alarm sistemi veya diğer adıyla kablosuz yangın algılama sistemi kablo kullanmanın mümkün olmadığı yerlerde, güvenli ve lisanssız radyo sinyalleri ile iletişim kuran gelişmiş yangın alarm sistemleridir.

Yangınla mücadele

Yangınla Mücadele

Daha önce de belirttiğimiz üzere bir yangınla mücadele edebilmenin en etkin yolu, yangına başlangıç aşamasında müdahale etmektir. Bu yüzden bilinçli olmak ve doğru yangın alarm sistemini seçmek önemlidir.
Yangın felaketi hakkında detaylı açıklamalar ve İzmir yangın alarm sistemleri yazımızı inceleyebilirsiniz. Yangının çeşitli evreleri ve gelişim süreçlerini detaylı olarak anlattık.

Yangın Alarm Sistemi Çeşitleri

Yangın Alarm Sistemlerini bir kaç başlıkta sınıflandırmak mümkün.İlk başta otomatik veya manuel olarak sınıflandırabiliriz. Belirtmeliyiz ki bu iki sistem birbirlerini zorunlu olarak dışlamazlar. Yani iki sistem bir arada kullanılarak hibrit yangın alarm sistemleri de projelendirilebilir.

Sonrasında, konvansiyonel yangın algılama sistemleri, akıllı adresli yangın algılama sistemleri ve ürünlerini inceleyeceğimiz kablosuz yangın alarm sistemi olarak sınıflandırabiliriz.

Manuel Yangın Alarm Sistemleri 

Bu tip yangın uyarı sistemlerinde muhakkak bir kişinin sistem tarafından verilen uyarıyı fark etmesi ve gerekli mercilere bildirmesi gerekir.

Otomatik Yangın Alarm Sistemleri

Otomatik yangın alarm sistemleri ise çok daha gelişmiş erken uyarı güvenlik sistemleridir. Çoğu zaman bir yangın dedektörü vasıtasıyla etkinleştirilirler.

Kablosuz Yangın Alarm Sistemi

Lisans gerektirmeyen radyo frekansı ile güvenli iletişim sağlayan yangın güvenliği sistemleri. Özellikle, müze ve tarihi eser gibi yapılarda vazgeçilmez yangın güvenlik elemanları olarak parlamaktalar.

Akıllı Adresli Yangın Alarm Sistemi

Adreslenebilir Sistemin algılama ilkesi, Kontrol Panelinin tam olarak hangi dedektör veya yangın butonunun alarmı başlattığını belirleyebilmesi dışında, Konvansiyonel Sisteme benzer. 
Detaylı bilgi için: İzmir Mavili Yangın Sistemleri


Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemi

Bir Konvansiyonel Yangın Alarm Sisteminde, Bölgelerdeki Yangın Alarm Kontrol Paneline bir dizi yangın butonu ve dedektör bağlanmıştır. Kısaca alanları ufak bölgelere ayırma prensibi üzerine çalışan bir metottur.


Kablosuz Yangın Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?

Kablosuz yangın alarm sistemi denildiğinde çoğunlukla duman dedektörü akla gelir. Dumanın yayılmayacağı ortamlarda ise ısı dedektörü yangın alarm sisteminin temelini oluşturur. Çevresel koşullara göre CO olarak bilinen karbonmonoksit gazına duyarlı yangın alarm sistemi de kullanılabilir.

  • Kablosuz ısı dedektörü
  • Isı sensörlü kablosuz yangın dedektörü
  • Isı sensörlü yangın alarmı

Smart Livi TS

KABLOSUZ YANGIN ALARMI 

Smart Livi Kablosuz Isı Dedektörü

Kablosuz sıcaklık sensörü. Kurulum yerindeki sıcaklığı ölçer. Ayrıca harici kablolu sensörler ile de ölçüm yapabilir. Isı değişimlerini yüksek hassasiyetle ölçer.
Yangın alarm paneli Livi Smart Hub ile 1 km'ye kadar iletişim sağlar
Parlak ışık veya böceklerin neden olduğu yanlış alarmlara karşı korunur
Parlak ışık veya böceklerin neden olduğu yanlış alarmlara karşı korunur
Düşük enerji tüketimi
Pil ömrü: 10 yıl
Çalışma sıcaklığı: -20° ile +55°  
Ölçüm aralığı: -20° ile +55°(Yerleşik sensör), -45° ile +85° (Harici sensör)
Dolandırıcılığa karşı koruma, Sıkışma tespiti, Kurcalamaya dayanıklı
  • Kablosuz duman dedektörü
  • duman dedektörü kablosuz
  • Livicom Kablosuz duman dedektörü

Smart Livi FS

KABLOSUZ YANGIN ALARMI 

Smart Livi Kablosuz Duman Dedektörü

Dağınık ışık yöntemini kullanan akıllı ev güvenlik sistemi Livicom duman dedektörü. Erken yangın algılama için tasarlanmıştır.
Yangın alarm paneli Livi Smart Hub ile 1 km'ye kadar iletişim sağlar
Kendi toz seviyesini tespit ederek kalibrasyon problemini ortadan kaldırır
Parlak ışık veya böceklerin neden olduğu yanlış alarmlara karşı korunur
Düşük enerji tüketimi
Pil ömrü: 10 yıl
Çalışma sıcaklığı: -20° ile +55°  
Ana güç kaynağı: Pil tipi CR123A, Yedek güç kaynağı: pil tipi CR2032 
Çalışma frekansı: 868.7 MHz
  • duman dedektörlü kablosuz yangın alarmı
  • Isı sensörlü kablosuz yangın alarmı
  • Yangın dedektörü

AJAX FireProtect

KABLOSUZ YANGIN ALARMI 

Kablosuz Isı ve Duman Dedektörü

Günde yirmi dört saat odadaki güvenliği izleyen ve anında duman ve sıcaklıktaki keskin sıçramaları bildiren sıcaklık sensörlü kablosuz yangın dedektörü.

Çalışma Prensibi

Cihaz, fotoelektrik sensörlü bir kamera ile dumanı algılar. Duman yayılmazsa, ilave dedektör odadaki sıcaklık artışını kaydeder.

Kurulum

Kutuyu dümdüz çalışmaya hazır: pil zaten takılı olduğundan, dedektörü sökmeye gerek yoktur. Tek bir tıklama ile, mobil uygulamadaki hub'a bağlanabilir.  SmartBracket üzerine sadece birkaç dakika içerisinde monte edilebilir. Ayrıca göbekten bağımsız olarak çalışabilir.
Kablosuz yangın dedektörü
Fotoelektrik ve sıcaklık hassasiyetine sahip sensörler
Ses ve ışık ile bildirim. (85 dB Siren hacmi)
0.15 saniyelik alarm sinyali teslim süresine sahip
Pil ömrü: 4 yıl
Yangın alarm paneli ile açık alanda 1300 m'ye kadar iletişim
AES algoritmasına dayalı blok şifreleme
Dolandırıcılığa karşı koruma, Sıkışma tespiti, Kurcalamaya dayanıklı

Kablolu veya kablosuz yangın alarm sistemi sizi yangın felaketlerinden koruyacaktır. Bir diğer güvenlik tehdidi olan hırsızlık ise Türkiye'de işlenen her 6 suçtan bir tanesini oluşturmaktadır. Eğer siz de hırsızlığı bir tehdit unsuru olarak görüyorsanız, hırsız alarm sistemleri ile ilgili makalemiz ilginizi çekebilir. Bu makalede bilimsel bulgular eşliğinde hırsızların davranış alışkanlıklarını sorguluyor ve onların zihin dünyalarına giriyoruz. Güvenlik sistemleri blog yazılarımız ile faydalı olabilmek dileğiyle.

pencillightermooncloud-uploadlocklocationcalendar-fulllaptop-phonechart-barscarselectvolume-mediumsynchistorycodecrossmenulistlayers