İzmir Alarm Sistemleri - Filiz Güvenlik
Takip ve Kontrol Sistemleri
Çeşitli takip ve gözetim sistemleri ile araç ve eşyalarınızın güvenliğine uzaktan erişebilir, personelinizin çalışma durumunu gözlemleyebilirsiniz. 
Yangın Alarm Sistemleri
Yangın algılama ve yangın ihbar sistemleri ya da diğer adıyla yangın alarm sistemleri ile beklenmeyen felaketlerin önüne geçin. Kablosuz yangın alarmları, duman dedektörleri, ısı dedektörleri ...
Kurumsal
Filiz Güvenlik
İzmir alarm sistemleri ve güvenlik kamera sistemleri sektöründeki 25. yılı geride bırakan firmamız hakkında bilgi bulabileceğiniz linkler.
Destek
DESTEK/YARDIM
Ürün kullanım kılavuzları, video yardım
 ve sıkça sorulan soruların olduğu linklere 
buradan erişebilirsiniz.

Filiz Güvenlik Bekçi Tur Kontrol Sistemleri

Devriye Tur Kontrol Sistemi

Bekçi Tur Kontrol Sistemi ile Yüksek Güvenlik ve Personel Verimliliği

Devriye tur kontrol sistemi personelizin performansını ölçümleyebilirsiniz. Ayrıca bir tehlike anında personeliniz sinyal gönderebilecektir. Böylelikle hem performans artışı sağlamış olacak hem de personel ve mülkünüzün güvenlğini arttıracaksınız.

Filiz Güvenlik Devriye Tur Kontrol Sistemlerinin Avantajları

Anlık Tur kontrol görüntüleme
Bekçi Tur Kontrol Sistemi ile kullanıcı panelinizden anlık olarak sistemlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

1) Erişim Paneli: Anlık Görüntüleme

Bekçi Tur Kontrol Sistemi ayrıca yetkili personeli kapılardan otomatik olarak takip eden, verileri buluta kaydeden, yetkisiz erişim girişimlerini raporlayan ve her bir kapının/panelin gerçek zamanlı durumunu gösteren müşteri erişimi için yenilikçi bir çözüm sunar.

2) Entegre Devriye Sistemi

Bekçi Tur Kontrol Sistemi, devriye personeline eksiksiz bir tur kontrol çözümü sağlar; devriyeleri otomatik olarak izler, verileri buluta kaydeder ve devriye verimliliği hakkında raporlar.

3) Çalışan Doğrulaması

Çalışanların fazla mesai saatlerini takip etmek veya çalışanların yetkilendirme durumunu doğrulamak için Bekçi Tur Kontrol Sistemini biyometrik parmak izi tarayıcısı ile birlikte kullanın.

Devriye tur kontrol data

4) Personel Performansı

Bekçi Tur Kontrol Sistemi, personeliniz tarafından gerçekleştirilen görevlerin yanı sıra her bir görev için ne kadar zaman harcandığının haftalık ve aylık raporlarını sunar. Böylelikle performans değerlendirmelerinde nesnel verilere sahip olacaksınız.

5) Mülk ve Personel Güvenliği

Bekçi Tur Kontrol Sistemini, gerektiğinde yardım çağıran ve başkalarının nerede olduklarını ve ne yaptıklarını bilmelerini sağlayan bir imdat butonu ile kullanın. Mülkünüzün ve personelinizin güvenliğini sağlayın.

6) Sağlam ve Dayanıklı Sistem

Personel eli ile kullanılan bazı sistemler kolayca(!) bozulabilmektedirler. Onların aksine, yeni nesil bekçi tur kontrol sistemimiz sağlam ve dayanıklıdır.


Bekçi Tur Kontrol Sistemleri

Yeni nesil bekçi tur kontrol sistemi ile konvansiyonel sistemlerin dezavantajlarını ortadan kaldırıyoruz. Eski sistemlerde personele verilen cihazlar kırılabiliyor(!) ya da bozulabiliyordu(!). Ya da sistemin arkasından dolanmak isteyen personel kendisine başka çözümler üretebiliyordu.

Bekçi tur kontrol sistemi İzmir piyasasında yeni nesil sistemlerimiz ile bu sorunları ortadan kaldırdık. Sunduğumuz yeni nesil bir çok inovatif çözümle birlikte bekçi tur kontrolü ve personel devam kontrol sistemi kullanıcıları artık eski sorunlarla yüzleşmeyecek.

Bekçi Tur Kontrol Sistemleri

Bekçi Tur Kontrol Sistemleri

Yeni nesil bekçi tur kontrol sistemleri ile artık personeliniz herhangi bir elektronik cihaz taşımayacak. Aksine önceden belirlenecek noktalardaki bölgelerde kurulacak olan bekçi tur takip sistemleri aparatlarına gitmek zorunda olacak.

Bekçi Tur Kontrol Sistemi

Büyük Depo Güvenliği, Şantiye Güvenliği, Mağaza Güvenliği, Fabrika Güvenliği, Site Güvenliği gibi ihtiyaçlarınız için bekçi veya özel bir güvenlik firmasından güvenlik görevlisi kiralıyorsunuz yada maaşla çalıştrıyorsunuz.

Peki gerçekten düşünmüş olduğunuz güvenlik sağlanmış durumda mı?Güvenlik görevliniz veya bekçiniz korunması gereken mekanın güvenliği için belli aralıklarla etrafı kolaçan ediyormu?

Yoksa uyuyor herhangi bir ses veya gürültü olduğu zaman mı devriye atıyor?

Bütün bu sorulara cevap bulmak için düşünmeyin.

Bekçi Tur Sistemi

Bu otokontrol için tasarlanmış ,Bekçi Tur Kontrol Sistemleri Sizin istediğiniz saat aralıklarında korunması gereken yerin ,istediğiniz bölgelerini dolaşmasını sağlamaktadır.

Güvenlik riskiniz asgariye inerken evinizde de, işyeriniz veya fabrikanızın güvenliği için endişe etmeyeceksiniz.

Sistem size hergün raporlama yapacağı için çalışan güvenlik personelinizin performansını ölçerek ödüllendirme veya cezalandırma için elinizde bir veri bulunacaktır.

Bekçi Tur Sistemi

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Nedir?

Bekçi tur devriye sistemi, mülklerde devriye gezen güvenlik görevlilerini çeşitli durumlarda çalışma turlarını kaydetmek için kullanılan bir sistemdir.

Genel olarak 3 kısımda oluşur.

Bekçi Tur Kontrol Sistemlerinin Elemanları

Tur Kontrol Sinyal Okuyucusu (Guard patrol reader)

Okuyucu işlevi gören bu kısım bekçi veya güvenlik görevlisinin vermesi gereken sinyali alan teknik donanımdır.

Tur Kontrol Sinyal Vericisi (Guard patrol tags)

Konvansiyonel sistemlerde bu genellikle personelin üzerinde taşıdığı ancak verilen işi yapmak istemeyen personel tarafından gerek kaza(!) ile gerekse kasıtlı olarak bozulan bir diğer teknik donanım. Bu donanım genelde okuyucu tarafından alınacak sinyali iletir.

Tur Kontrol Yazılımı (Guard patrol software)

Bekçi tur kontrol yazılımı ile sinya alıcısı ve vericisi arasında aktarılan bilgi burada işlenir. Filiz Güvenlik olarak bu yazılımda işlenen bilgiye uzaktan erişimin sağlayarak anlık olarak kontrol etmenize izin verecek alt yapıyı sizlere sağlıyoruz.


Filiz Güvenlik Sistemleri Bekçi Tur Kontrol sistemi güvenliği sağlamakla sorumlu kişilerin görevlerini tam olarak yapıp yapmadıklarını bilgisayar ortamında denetleyen sistemdir.

Tamamen paslanmaz çelik TOM Kalem Okuyucu ,ve kontrol noktalarına yerleşirilmiş TOM lar sayesinde denetim tam olarak sağlanır.

Kontrol Noktalarına yerleştirilen TOMlara, TOM Kalem ile bir anlık dokunma, hangi güvenlik görevlisinin, hangi tarih ve saatte nereyi kontrol ettiğini kayıtlamak için yeterlidir.

Gece boyu yapılan kontroller TOM Kalem içinde toplanır ve gün bitiminde haberleşme yuvası ile bilgisayara aktarılır. Sistemle verilen özel bilgisayar yazılımı ile ayrıntılı raporlar alınır ve denetim tam olarak sağlanmış olur.

Bekçi Tur Kontrol Sistemi İzmir

BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ NASIL KULLANILIR ?

Güvenlik Görevlisi turlamaya başlamadan once kendisine verilmiş olan Anahtarlık kimlik TOM’u ile TOM Kalem’e dokunur. Böylelikle hangi güvenlik görevlisinin hangi tarih ve saatte tura başladığı TOM kalem’in hafızasına kaydolmuş olur.

Güvenlik görevlisi, daha sonra kontrol etmekle yükümlü olduğu bölgeleri dolaşır. Bu bölgelere yerleştirilmiş Kontrol Noktası TOMlarına TOM Kalem ile dokunarak yapmış olduğu işlemi kayıt altına alır.

Eğer Güvenlik görevlisi sıradışı bir olayla karşılaşırsa daha önceden tanımlanmış olan Vukuat kartındaki TOM’a dokunarak bu durumu da kayıt altına alır.

Tur ve kontrol işini tamamlayan görevli , TOM Kalemi diğer görevliye verir. O da bir önceki gibi kendisini TOM Kalem’e tanıtarak kontrol işlemlerini tamamlar.Böylece gece boyunca elden ele dolaşan TOM Kalemin hafızasına yapılan tüm işlemler kaydedilmiş olur.

Gün bitiminde TOM Kalem, yapılan işlemleri kontrol edecek yetkiliye teslim edilir. Yetkili kişi, özel bilgisayar yazılımını çalıştırarak TOM Kalemi bilgisayara bağlı Bağlantı yuvasına bırakır ve hafızadaki tüm bilgileri aktarır.

Böylelikle kimlerin nereleri dolaştığına ya da dolaşmadığına dair ayrıntılı ve özet raporlar alınabildiği gibi, yapılacak belli tanımlamalarla kısa sürede özet vukuat raporları da alınabilir.

TOM KALEM NEDİR NASIL KULLANILIR ?

Tamamen paslanmaz dış çelik gövde ve iç gövdeden oluşan ve bu nedenle çok sağlam bir yapıya sahip olan TOM Kalem, sistemin ana parçasını oluşturmaktadır. 3 Voltluk Lithium pille çalışan TOM Kalem’in pili, hiç değiştirilmeden yaklaşık 120.000 ( 1 yıl ) okuma yapmaktadır.

Kullanım süresi ve alınan kayıt sayısı bilgisayar yazılımı ile sürekli kontrol edilebilmektedir. Uzun sure kullanım sonunda gerek bilgisayardan gerekse TOM Kalem’den alınan “Pil Zayıf” ikazları ise kontrollerin aksamasını engeller.

Gece boyunca yapılan tüm kontrollerin saklandığı yüksek kayıt kapasiteli hafızası sayesinde TOM Kalem ile ,toplam 2700 güvenlik görevlisi ve kontrol Noktası bir kerede kontrol edilebilir. Kullanımı hiç bir özel bilgi ve beceri gerektirmeyen TOM Kalem, kontrol işlemi tamamlandığında ışıklı ve sesli “kayıt alındı” uyarısı vererek olası tüm kullanım hatalarını da engeller.

Sağlam gövdesi sayesinde düşmeye ve darbeye dayanıklı olan TOM Kalem ayrıca su sızdırmayan yapıya sahiptir. Bununla birlikte özel üretim teknolojisi sayesinde su içinde bile çalışabilmesi her türlü kötü dış koşullarda 24 saat çalışmasını garantilemektedir

Her türlü yüzeye kolayca monte edilebilen TOM lar sistem içinde Plastik anahtarlıklara ( Anahtalık TOM ) , paslanmaz çelik plakalara ( Kontrol Noktası TOM’u ) ve PVC kartlara ( Vukuat TOMları ) monte edilmiş olarak kullanılmaktadır Tamamen paslanmaz çelikten oluşan, 16 mm çapında ve 5 mm kalınlığında saat pili şeklinde elektronik çiplerdir.

Her birinin üzerinde 64 bitlik (18bin katrilyon) laserle kazınmış ve değiştirilemez seri numaraları (şifreleri) olan TOMların taklit edilmesi imkansızdır.

Bu bağlamda son derece güvenilir olan TOMlar paslanmaz çelik gövdeleri ile de su, güneş, manyetik alan kir, yağ, pas vb. gibi kötü koşullardan asla etkilenmezler.Bekçi Tur -Kontrol Noktası TOM’ları :

Bekçi Tur Kontrol Noktası

TOMları: Güvenlik görevlilerinin dolaşmakla yükümlü olduğu bölgelere yerleştirilen TOMlardır. Paslanmaz çelik plakalardan oluşan ve dış darbelere karşı koruma ağzı olan Kontrol Noktası TOMları anahtarlık kimlik TOMlarında olduğu gibi ilgili bölgelere monte edilmeden once bilgisayarda tanıtılır ( 1.Kapı, 2, Depo, 3 Ambar vs.) Böylece dolaşılıp kontrolu yapılan bölge isimlerinin de raporlarda çıkması sağlanmış olur.

Bekçi Tur-Bağlantı Yuvası:

İşletme içinde her türlü bilgisayara takılabilen Bekçi Tur Bağlantı Yuvası ile TOM Kalem’in hafızasında bulunan tüm kayıtlar bilgisayara aktarılıp raporlanabilir. Bunun için bilgisayar programının çalıştırılması ve Bekçi TOM Kalem’in yuva içine bırakılarak [Enter] tuşuna basılması yeterlidir. Sistemin diğier tüm elemanları gibi paslanmaz çelik gövdeden oluşan Bağlantı Yuvası zarif görünümüyle masa üstünde güzel bir aksesuar oluşturmaktadır.

Bekçi Tur Sistemi bilahere Araç Kontrol Amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. İşletmelerin çoğunda, gündüz güvenlik elemanları turlama yapmamaktadır. Bu durumda Bekçi Tom Kalem gündüz boşta ve atıl durumda kalmaktadır.Özel yazılım ile işletmenin kendi araçlarının saat kaçta giriş ve çıkış yaptığı, ayrıca personeli taşımakla görevli servis araçlarının zamanında gelip gelmediklerini raporlamak mümkündür.


pencilmoonlocklocationlaptop-phonecarselectvolume-mediumsynchistorycodecrossmenulistlayers