Top

Basında Biz

Bu hafta, başta İzmir olmak üzere Ege bölgesinde faaliyet gösteren Filiz Güvenlik’e konuk oluyoruz. Alarm ve özellikle online alarm takip konusunda bölgenin en eski ve köklü firmalarından biri olan Filiz’i başarılı projelerinden dolayı tebrik ederiz.

16.bölüm Filiz Güvenlik Sistemlerine ayrılmıştır

Gaziemir Haber

http://www.gaziemirgazetesi.net/son-dakika/erken-uyari-hayat-kurtarir/

FİLİZ GÜVENLİĞİN KURMUŞ OLDUĞU SİSTEM SAYESİNDE BİR HIRSIZ DAHA YAKALANDI
İzmir’in Alsancak semtinde bir iş yerine girerek cüzdan ve laptop bilgisayar çalan şüpheli, güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Olay, Konak ilçesi Alsancak semti Ali Çetinkaya Bulvarı numara 35 daire 5’de bulunan Sibel Ulusan’a ait muayenehanesinde akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, doktor Sibel Ulusan’a ait olan işyerine müşteri gibi gelerek, doktor Sibel Ulusan’ın dalgınlığından faydalanarak masa üzerinde bulunan yaklaşık 2 bin YTL değerindeki bir laptop bilgisayar ve genç doktorun cüzdanını alarak iş yerinden ayrıldı. Bilgisayarın masa üzerinde olmadığını gören Ulusan durumu polis ekiplerine bildirdi.

Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, şahsın kimliğini tespit etmek için kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Polis ekipleri kamera görüntülerini izleyerek şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Şüpheli şahıs olaydan bir süre sonra Alsancak semti 1469 sokak üzerinde yakalandı. Zanlı E.K (29), mahkemece tutuklandı.

Akıllı ev otomasyonu, düşüncesi uzun yıllar boyunca gerçekleşmesi zor görünen bir hayal gibiydi adeta. Evinizdeki elektronik cihazların ışıkların ısıtma/soğutma sistemlerinin veya garaj/giriş kapılarının perde ve panjurların otomatik olarak kontrol edilmesi hayal gibiydi. Akıllı ev otomasyonu bilim kurgu filmlerinde olabilecek veya sadece çok zenginlerin elde edebileceği bir lüks gibi düşünülmekte ve görülmekteydi.

Akıllı Ev Otomasyonu ile Ev Yönetimi Haberi

Hırsızlar artık uzaydan izleniyor – Hürriyet Ege
27 Eki 2010 … Telefon hatları üzerinden çalışan alarm sistemlerini hatları keserek devre dışı bırakılınca, Filiz Güvenlik hırsızları uzaydan izlmeye başladı

http://www.milliyet.com.tr/kucuk-capli-alarm-merkezleri-tek-cati-altinda-toplanacak/ege/haberdetayarsiv/04.12.2010/1321926/default.htm