İzmir Alarm Sistemleri - Filiz Güvenlik
Takip ve Kontrol Sistemleri
Çeşitli takip ve gözetim sistemleri ile araç ve eşyalarınızın güvenliğine uzaktan erişebilir, personelinizin çalışma durumunu gözlemleyebilirsiniz. 
Yangın Alarm Sistemleri
Yangın algılama ve yangın ihbar sistemleri ya da diğer adıyla yangın alarm sistemleri ile beklenmeyen felaketlerin önüne geçin. Kablosuz yangın alarmları, duman dedektörleri, ısı dedektörleri ...
Kurumsal
Filiz Güvenlik
İzmir alarm sistemleri ve güvenlik kamera sistemleri sektöründeki 25. yılı geride bırakan firmamız hakkında bilgi bulabileceğiniz linkler.
Destek
DESTEK/YARDIM
Ürün kullanım kılavuzları, video yardım
 ve sıkça sorulan soruların olduğu linklere 
buradan erişebilirsiniz.

Personel Devam Kontrol Sistemi

Filiz Güvenlik olarak İzmir alarm ve güvenlik sistemleri sahasındaki 25 yıllık tecrübemiz ile inovatif ürünleri bir araya getiriyoruz. Personel devam kontrol sistemi ile üretkenliğinizi, dolayısıyla üretiminizi arttıracak çözümlerle karşınızdayız.

Sunduğumuz yeni nesil akıllı ev güvenlik sistemleri ile bir çok inovatif çözümle birlikte personel devam kontrol sistemi ve bekçi tur kontrol sistemleri kullanıcıları artık eski sorunlarla yüzleşmeyecek.

Personel devam kontrol sistemleri ya da kısa adıyla PDKS. İşletmelerde çalışan personellerin belirlenen zamanlarda girip belirlenen zamanlarda çıkmasını sağlamak, geç kalan , erken çıkan yada devamsızlık yapan kişiler olursa da bunları raporlayıp sisteme girilmiş prensip parametreleri ile gerekli cezai yaptırımların yapılmasıdır.

PDKS Sistemi aynı zamanda kişinin yapmış olduğu fazla mesai ve primlerini de hesaplayarak maaşına ekleyebilir. İş disiplinini arttırarak bahanelerin önüne geçer ve üretimin artmasına katkıda bulunur.

Personel Devam Kontrol

Personel Kontrol Devam Sistemleri ve Çeşitleri

Ülkemizde personel devam kontrol sistemi yaygın olarak 3 farklı şekilde uygulanmaktadır.

A) Manuel Kart Basma Saatleri

Kart basma saati duvara monte edilir.Takip için A4 Kağıdının yarısı ebadında puantaj kartları kullanılır.Kart basma sisteminin yanına bu puantaj kartlarının muhafaza edileceği kart dolapları takılır.

Kartlar 30 günlük olup bir yüzünde 15 gün diğer yüzünde de ayın ikinci 15 günü yer alır. Giriş ve çıkışlarda personel dolaptan alıp kartını saate basar ve tekrar kart dolabına bırakır.

Kart basım saati kartın üstüne gün ve saati basar, daha sonraki yapılacak kontrollerle kişinin hangi saatte girip hangi saatlerde çıktığı ile birlikte devam devamsızlık durumu gözlenir.

B) Kartlı Personel Devam Kontrol Sistemleri

Kredi kartı ebadında barkotlu yada proximity kartlar ile çalışır.PDKS terminali giriş ve çıkışın müsait olduğu bir konuma monte edilir. Her çalışana ise PDKS kartlarından verilir.

Giriş ve çıkışlarında personeller bu kartları barkodlu ise cihazdan slip çekerek proximity ise kartı okuyucuya göstererek kullanır.

PDKS Cihazının da biriken datalar PDKS YAZILIMI aracılığıyla bilgisayara aktarılarak puantaj yapılır.Program üzerinden kişilerin tüm hareketleri izlenerek maaş hesaplaması yapılır.

C) Parmak İzli Personel Devam Kontrol Sistemleri

Parmak izli personel kontrol

Şuan en yaygın ve en etkin kullanılan hatta en iyi personel devam kontrol sistemi olup en büyük avantajı personellerin birbirleri yerine kartlarını okutmalarını ve kartım evde kaldı, kartım kayboldu gibi bahanelerle sistemin çalışmasını olumsuz yönde etkilemek isteyenleri önlemesidir.

Bir personelin 10 parmağı da sisteme tanıtılır ola ki biri okumazsa geri kalan 9 seçenekten biri ile geçiş yapılabilir.Parmak izlerinin ilk tanıtılması ve DPI oranı çok önemlidir.

Magic pass parmak izi cihazlarının en büyük özelliği parmakta 24 noktaya bakması ve 4 ünü görünce geçiş izni vermesidir. Oysaki piyasadaki cihazların parmakta sadece 8 noktaya bakar ve 4 tanesini tanımasıyla geçişe imkan verir.

Dolayısıyla MAGICPASS PDKS cihazları 3 kat daha performanslıdır. Ayrıca okutulan parmak 360 derece terslenebildiği için kullanıcının belirli bir açıyla basmasına gerek kalmaz hangi açıyla okutursa okutsun parmak izi pdks cihazı kişiyi tanıyacaktır.

pencilmoonlocklocationlaptop-phonecarselectvolume-mediumsynchistorycodecrossmenulistlayers