İzmir Alarm Sistemleri - Filiz Güvenlik
Takip ve Kontrol Sistemleri
Çeşitli takip ve gözetim sistemleri ile araç ve eşyalarınızın güvenliğine uzaktan erişebilir, personelinizin çalışma durumunu gözlemleyebilirsiniz. 
Yangın Alarm Sistemleri
Yangın algılama ve yangın ihbar sistemleri ya da diğer adıyla yangın alarm sistemleri ile beklenmeyen felaketlerin önüne geçin. Kablosuz yangın alarmları, duman dedektörleri, ısı dedektörleri ...
Kurumsal
Filiz Güvenlik
İzmir alarm sistemleri ve güvenlik kamera sistemleri sektöründeki 25. yılı geride bırakan firmamız hakkında bilgi bulabileceğiniz linkler.
Destek
DESTEK/YARDIM
Ürün kullanım kılavuzları, video yardım
 ve sıkça sorulan soruların olduğu linklere 
buradan erişebilirsiniz.

Antalya Yangın Sistemleri ve Antalya Yangın Alarmı

Antalya yangın alarmı
Antalya yangın alarmı

Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi özellikle yaz aylarında sıcaklıklıkarın artmasıyla birlikte, yangın felaketlerinin sayısınında da artış görürler. Dolayısıyla Ege ve Akdeniz bölgelerindeki iş yerleri için ehemmiyeti yüksek konuların başında yangın sistemleri gelmektedir. Bu yazımızda, hizmetini verdiğimiz Antalya yangın servisleri veya Antalya yangın alarmı başlıklarına değineceğiz.

Yangın Tehlikesi

Yangın Tehlikesi: Yangın Nasıl Oluşur? ve Nasıl Önlenir?

Bildiğiniz üzere yangın, maddenin ısı ve oksijenle birleşmesi sonucu oluşan yanma reaksiyonlarının neden olduğu doğal afettir. Yaygın kanının aksine yangın güvenliği, yalnızca yangının söndürülmesi değildir. Önceki yazımızda yangınların gelişimi ve aşamaları konusuna değinmiştik. İlginizi çekerse bu yazımızı da okumanızı öneririz: Yangın Alarmı

Yangın Güvenliği Nedir?

Yaygın kanının aksine yangın güvenliği, yangının söndürülmesi değildir. Yangın güvenliği:

  1. Yangının çıkma olasılığını en aza indirmeyi hedefler.
  2. Ardından yangını, ilgili yangın havzasında kontrol altına almayı.
  3. İnsanların en kısa sürede güvenli tahliyesini amaçlar.
  4. Ayrıca, binaların iyi bir yangın performansına sahip olması ve yangın sonucu ortaya çıkan fiziksel etkilerin insan sağlığını en az etkileyecek şekilde ortamı terk etmesini sağlamak da yangın güvenliği kapsamında değerlendirilmelidir.

Antalya Yangın Sistemleri

Türkiye'nin nüfus bakımından 5. büyük kenti olan Antalya aynı zamanda ülkemizin en önemli turistik şehirlerinden biridir. Antalya akdeniz iklimine sahip bir kent olarak yaz aylarında günlük sıcaklık ortalaması 35 Celsius dereceye sahiptir. Ayrıca gündüzleri 44, 45 derece gibi yüksek sıcaklıklarda defalarca gözlemlenmiştir.

Maalesef, bu yüksek sıcaklıkların da etkileyebileceği yangın felaketleri Antalya'da sık sık gözlemlenmektedir.

Çok fazla sayıda turistik tesis ve oteli barındırmasının yanında milyonlarca insan için bir gelir kapısı oluşturmaktadır. Konu ekonomi olduğunda ülke ekonomisinin önemli bir gelir kalemini turizmin oluşturduğu düşünüldüğünde Antalya yangın sistemleri, önemli bir konu haline gelmektedir.

Çünkü gerek açık alanda gerekse iş yerleri ve evlerde çıkan yangınlardan çok sayıda insan olumsuz etkilenmektedir.

Yangın felaketlerinde en az kaybı yaşamanın tek çözümü çıkmasını engellemektir. Bu da ancak yangın alarmı, yangın uyarı sistemleri ile mümkün olabilir.

Bu servis ve hizmetler yangın sistemleri, otomatik söndürme sistemleri ve pano içi otomatik söndürme sistemleri gibi yangına müdahale etmek için kullanılan sistemler oldukları gibi aynı zamanda yangın algılama sistemleri olan yangın alarmlarını da kapsamaktadır.

Antalya İlçeleri Yangın Alarmı

İş yerleri ve oteller için yangın sistemleri hizmetlerimiz yalnızca Antalya şehir merkezinde değil ayrıca şu ilçeler için de mevcuttur:

  • Manavgat yangın alarmı ve yangın servisleri
  • Kemer yangın alarmı ve yangın servisleri
  • Side yangın alarmı ve yangın servisleri
  • Finike yangın alarmı ve yangın servisleri
  • Konyaaltı yangın alarmı ve yangın servisleri

Antalya Yangın Alarmı: Ev, Otel, ve İş Yerleri için Yangın Alarmları

Yangın bir kere belirli bir evreye ulaştıktan sonra artık maddi zararın önüne geçmek çok zordur. Bilinen en etkili yangınla mücadele yöntemi, yangın gerçekleşmeden onu önlemektir. Bu bağlamda Antalya yangın alarm sistemi kurulumu ile iş yerinize veya yaşam alanlarınıza gelebilecek tehlikelere karşı set çekersiniz.

Gerek kablolu gerek kablosuz yangın alarm sistemleri ile küçük alanlardan devasa fabrikalara kadar geniş bir müşteri portföyüne sahip olan Filiz Güvenlik Sistemleri, Antalya yangın alarmı konusundaki tecrübesini sizlerle paylaşmak ve yangın güvenliğinizi sağlamaktan mutluluk duyacaktır.

Özellikle yeni nesil Livicom Akıllı Ev Güvenlik Sistemleri ile Antalya yangın alarmı ve Antalya yangın sistemleri başlığında ev ve iş yeri güvenliğinde ileri teknoloji ürünler kullanmaktayız.

Antalya Mavili Yangın Teknik Servisi

Ege bölgesinde, özellikle İzmir, Manisa, Aydın gibi şehirler ve Çeşme gibi ilçelerde Mavili yetkili servisi olarak hizmet vermekteyiz. Bu bağlamda Antalya Mavili Yangın Teknik Servisi olarak Maxlogic ve Mavigard marka yangın sistemleriniz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyinz.


Antalya yangın sistemleri ve Antalya yangın alarmı hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir. Yaklaşık 30 yıllık güvenlik sistemleri tecrübemizden faydalanabilirsiniz.

#antalya-yangın-alarmı #antalya-yangın-sistemleri#manavgat-yangın-alarmı#side-yangın-alarmı

#finike-yangın-alarmı #kemer-yangin-alarmı #konyaaltı-yangın-alarmı

pencilmoonlocklocationlaptop-phonecarselectvolume-mediumsynchistorycodecrossmenulistlayers