İzmir Alarm Sistemleri - Filiz Güvenlik
Takip ve Kontrol Sistemleri
Çeşitli takip ve gözetim sistemleri ile araç ve eşyalarınızın güvenliğine uzaktan erişebilir, personelinizin çalışma durumunu gözlemleyebilirsiniz. 
Yangın Alarm Sistemleri
Yangın algılama ve yangın ihbar sistemleri ya da diğer adıyla yangın alarm sistemleri ile beklenmeyen felaketlerin önüne geçin. Kablosuz yangın alarmları, duman dedektörleri, ısı dedektörleri ...
Kurumsal
Filiz Güvenlik
İzmir alarm sistemleri ve güvenlik kamera sistemleri sektöründeki 25. yılı geride bırakan firmamız hakkında bilgi bulabileceğiniz linkler.
Destek
DESTEK/YARDIM
Ürün kullanım kılavuzları, video yardım
 ve sıkça sorulan soruların olduğu linklere 
buradan erişebilirsiniz.

Akıllı Ev Aletleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerimiz akıllı cihazlar ile daha konforlu yaşam alanlarına dönüşmeye başladılar. Bu teknolojik dönüşüm, yaşamlarımıza uzun soluklu değişiklikler getirecek. Siz de bu yetenekli aletler ve akıllı ev teknolojisi ile ilgileniyorsanız, bu yazımız ilginizi çekecektir. Akıllı ev aletleri alırken dikkat edilmesi gerekenler listesini sizler için derledik.

Akıllı ev aletlerine sahip akıllı ev

Akıllı sistemlere giriş

Akıllı Ev Teknolojisi

Akıllı Evler, akıllı ev aletleri ile donanmış bir evdir. Bu akıllı cihazlar, bir ağ üzerinden birbirlerine bağlanırlar ve uzaktan kontrol edilebilirler. Bu yetenekli ev aletlerini 2 farklı şekilde uzaktan yönetebilir ve programlayabilirsiniz.

  • Sesli komut ve akıllı asistanlar yardımıyla: SiriAlexaCortana, Google Assitant, ya da Alice gibi
  • Mobil uygulamalar: Akıllı ev mobil uygulaması

Akıllı ev aletleri alırken dikkat edilmesi gerekenler

Belki daha önce bir kaç akıllı ev aleti ile evinizi daha yetenekli hale getirmeye başladınız. Belki de ilk defa akıllı cihaz sahibi olmak üzeresiniz. O halde karşılaşabileceğiniz zorluklar ve dikkat etmeniz gereken konular bazı konu başlıkları var. Akıllı ev sistemleri ile evinizi daha maharetli hale getirirken dikkat etmeniz gerekenler.

Ev ile uyumlu

Akıllı ev aletleri yaşam alanı ile uyumlu olmalıdır.

Alacağınız bu akıllı cihazlar, yaşam alanınız olan evinizin tasarımı ve tarzı ile uyum içerisinde olmalıdır.

Evlerimiz bir anlamda kimliklerimizin bir ifadesidir. Yıllar içerisinde oluşturduğumuz düzenimizde eğreti bir durumla karşılaşmayı hiç birimiz istemeyiz.

  • Akıllı ev aletlerini almadan önce ev içinde nereye konulacağını belirlemenizde fayda var.
  • Akıllı ev sisteminizin kurulumunun uygun şekilde yapıldığından emin olun.
  • Smart Hub'ınız ile cihazlarınız arasındaki çekim alanını göz önünde bulundurun.
  • İstenmeyen kablo görüntülerinin oluşmaması kabloları doğru şekilde gizlemeyi unutmayın. Ayrıca kablosuz akıllı cihazları da tercih edebilirsiniz.
  • Ayrıca akıllı ev bileşenleri ve görünümü, şekli ve renginin da estetik açıdan bir uyum sağlaması gerektiğini unutmayınız.

Akıllı ev cihazlarınızın üreticisi ve bileşenleri hakkında bilgi sahibi olun

Akıllı evler oluşabilecek teknik hatalar için farklı toleranslara sahip olmalıdırlar. Aksi halde, bu akıllı teknolojilerin birbirine bağlanması endişe yaratmaktadır.

Örneğin, güvenlik sisteminiz bir yangın algıladığında alarm sistemleri öncelikli olarak çalışabilir olmalıdır. Akıllı ev sistemleri tasarımlarında bu açıdan sağlam ve güvenilir olmayı hedeflemelidir. O halde, akıllı ev cihazları tedarikçiniz hakkında mutlaka bilgi sahibi olunuz.

Akıllı ve konforlu ev

Akıllı ev aletleri birbirleriyle uyumlu olmalıdır

Akıllı evinizi dilerseniz tek seferde, dilerseniz kademe kademe oluşturabilirsiniz. Akıllı evinizi özellikle kısım kısım oluşturduysanız dikkat etmeniz gereken şeylere bir yenisi daha eklenmektedir. Zaman içerisinde, tercihlerini ve ihtiyaçlarınız değişim gösterebilecektir. Bu yüzden, akıllı evinizin, yeni eklenen akıllı ev cihazları ile iletişimi kolay olmalı ve onları kolaylıkla özümseyebilmelidir.

Smart Hub'ın ya da akıllı ağ'ınızın başarılı bir şekilde çalışması için, cihazlarının birbirleriyle iletişim kurabilmesi gerekir. Ancak, farklı cihaz üreticilerinin farklı ağ ortamları ve iletişim protokollerini tercih etmesi nedeniyle, çoğu zaman bu sorun yaşanmaktadır. Akıllı ev sistemleri protokolleri olarak GSM ve Wi-fi protokolünü kullanan üreticiler bu anlamda daha avantajlı durumdadırlar.

Akıllı ev aletleri tedarikçinizi tanıyın

Sistem tedarikçinizin piyasada uzun uzun yıllardır aktif olması önemli bir husus olacaktır. Zira sistem bakımı için uzmanlık ve bilgi birikimi gereklidir. Teknoloji eve nüfuz ederken, akıllı evin yazılım ve donanımının kurulumundan, yükseltilmesinden ve bakımından kim sorumlu olacaktır? Bu bakımdan akıllı ev cihazları alırken tedarikçiniz hakkında da bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır.

pencilmoonlocklocationlaptop-phonecarselectvolume-mediumsynchistorycodecrossmenulistlayers