Top

Bekçi Tur Kontrol Sistemleri

Büyük Depo Güvenliği , Şantiye Güvenliği ,Mağza Güvenliği ,Fabrika Güvenliği ,Site Güvenliği ,gibi ihtiyaçlarınız için bekçi veya özel bir güvenlik firmasından güvenlik görevlisi kiralıyorsunuz yada maaşla çalıştrıyorsunuz.Peki gerçekten düşünmüş olduğunuz güvenlik sağlanmış durumda mı?Güvenlik görevliniz veya bekçiniz korunması gereken mekanın güvenliği için belli aralıklarla etrafı kolaçan ediyormu ?Yoksa uyuyor herhangi bir ses veya gürültü olduğu zaman mı devriye atıyor.

bekçi tur sistemi

bekçi tur sistemi

Bütün bu sorulara cevap bulmak için düşünmeyin.Bu otokontrol için tasarlanmış ,Bekçi Tur Kontrol Sistemleri Sizin istediğiniz saat aralıklarında korunması gereken yerin ,istediğiniz bölgelerini dolaşmasını sağlamaktadır.Güvenlik riskiniz asgariye inerken evinizde de ,işyeriniz veya fabrikanızın güvenliği için endişe etmeyeceksiniz. Sistem size hergün raporlama yapacağı için çalışan güvenlik personelinizin performansını ölçerek ödüllendirme veya cezalandırma için elinizde bir veri bulunacaktır.

BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ NEDİR ?

Filiz Güvenlik Sistemleri Bekçi Tur Kontrol sistemi güvenliği sağlamakla sorumlu kişilerin görevlerini tam olarak yapıp yapmadıklarını bilgisayar ortamında denetleyen sistemdir. Tamamen paslanmaz çelik TOM Kalem Okuyucu ,ve kontrol noktalarına yerleşirilmiş TOM lar sayesinde denetim tam olarak sağlanır. Kontrol Noktalarına yerleştirilen TOMlara, TOM Kalem ile bir anlık dokunma, hangi güvenlik görevlisinin, hangi tarih ve saatte nereyi kontrol ettiğini kayıtlamak için yeterlidir. Gece boyu yapılan kontroller TOM Kalem içinde toplanır ve gün bitiminde haberleşme yuvası ile bilgisayara aktarılır. Sistemle verilen özel bilgisayar yazılımı ile ayrıntılı raporlar alınır ve denetim tam olarak sağlanmış olur

BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ NASIL KULLANILIR ?

Güvenlik Görevlisi turlamaya başlamadan once kendisine verilmiş olan Anahtarlık kimlik TOM’u ile TOM Kalem’e dokunur. Böylelikle hangi güvenlik görevlisinin hangi tarih ve saatte tura başladığı TOM kalem’in hafızasına kaydolmuş olur. Güvenlik görevlisi, daha sonra kontrol etmekle yükümlü olduğu bölgeleri dolaşır. Bu bölgelere yerleştirilmiş Kontrol Noktası TOMlarına TOM Kalem ile dokunarak yapmış olduğu işlemi kayıt altına alır. Eğer Güvenlik görevlisi sıradışı bir olayla karşılaşırsa daha önceden tanımlanmış olan Vukuat kartındaki TOM’a dokunarak bu durumu da kayıt altına alır. Tur ve kontrol işini tamamlayan görevli , TOM Kalemi diğer görevliye verir. O da bir önceki gibi kendisini TOM Kalem’e tanıtarak kontrol işlemlerini tamamlar.Böylece gece boyunca elden ele dolaşan TOM Kalemin hafızasına yapılan tüm işlemler kaydedilmiş olur. Gün bitiminde TOM Kalem, yapılan işlemleri kontrol edecek yetkiliye teslim edilir. Yetkili kişi, özel bilgisayar yazılımını çalıştırarak TOM Kalemi bilgisayara bağlı Bağlantı yuvasına bırakır ve hafızadaki tüm bilgileri aktarır. Böylelikle kimlerin nereleri dolaştığına ya da dolaşmadığına dair ayrıntılı ve özet raporlar alınabildiği gibi, yapılacak belli tanımlamalarla kısa sürede özet vukuat raporları da alınabilir. TOM KALEM NEDİR NASIL KULLANILIR ? Tamamen paslanmaz dış çelik gövde ve iç gövdeden oluşan ve bu nedenle çok sağlam bir yapıya sahip olan TOM Kalem, sistemin ana parçasını oluşturmaktadır. 3 Voltluk Lithium pille çalışan TOM Kalem’in pili, hiç değiştirilmeden yaklaşık 120.000 ( 1 yıl ) okuma yapmaktadır. Kullanım süresi ve alınan kayıt sayısı bilgisayar yazılımı ile sürekli kontrol edilebilmektedir. Uzun sure kullanım sonunda gerek bilgisayardan gerekse TOM Kalem’den alınan “Pil Zayıf” ikazları ise kontrollerin aksamasını engeller.

Gece boyunca yapılan tüm kontrollerin saklandığı yüksek kayıt kapasiteli hafızası sayesinde TOM Kalem ile ,toplam 2700 güvenlik görevlisi ve kontrol Noktası bir kerede kontrol edilebilir. Kullanımı hiç bir özel bilgi ve beceri gerektirmeyen TOM Kalem, kontrol işlemi tamamlandığında ışıklı ve sesli “kayıt alındı” uyarısı vererek olası tüm kullanım hatalarını da engeller.

Sağlam gövdesi sayesinde düşmeye ve darbeye dayanıklı olan TOM Kalem ayrıca su sızdırmayan yapıya sahiptir. Bununla birlikte özel üretim teknolojisi sayesinde su içinde bile çalışabilmesi her türlü kötü dış koşullarda 24 saat çalışmasını garantilemektedir

Her türlü yüzeye kolayca monte edilebilen TOM lar sistem içinde Plastik anahtarlıklara ( Anahtalık TOM ) , paslanmaz çelik plakalara ( Kontrol Noktası TOM’u ) ve PVC kartlara ( Vukuat TOMları ) monte edilmiş olarak kullanılmaktadır Tamamen paslanmaz çelikten oluşan, 16 mm çapında ve 5 mm kalınlığında saat pili şeklinde elektronik çiplerdir. Her birinin üzerinde 64 bitlik (18bin katrilyon) laserle kazınmış ve değiştirilemez seri numaraları (şifreleri) olan TOMların taklit edilmesi imkansızdır. Bu bağlamda son derece güvenilir olan TOMlar paslanmaz çelik gövdeleri ile de su, güneş, manyetik alan kir, yağ, pas vb. gibi kötü koşullardan asla etkilenmezler.Bekçi Tur -Kontrol Noktası TOM’ları :

Bekçi Tur Kontrol Noktası TOMları: Güvenlik görevlilerinin dolaşmakla yükümlü olduğu bölgelere yerleştirilen TOMlardır. Paslanmaz çelik plakalardan oluşan ve dış darbelere karşı koruma ağzı olan Kontrol Noktası TOMları anahtarlık kimlik TOMlarında olduğu gibi ilgili bölgelere monte edilmeden once bilgisayarda tanıtılır ( 1.Kapı, 2, Depo, 3 Ambar vs.) Böylece dolaşılıp kontrolu yapılan bölge isimlerinin de raporlarda çıkması sağlanmış olur.

Bekçi Tur -Bağlantı Yuvası :

İşletme içinde her türlü bilgisayara takılabilen Bekçi Tur Bağlantı Yuvası ile TOM Kalem’in hafızasında bulunan tüm kayıtlar bilgisayara aktarılıp raporlanabilir. Bunun için bilgisayar programının çalıştırılması ve Bekçi TOM Kalem’in yuva içine bırakılarak [Enter] tuşuna basılması yeterlidir. Sistemin diğier tüm elemanları gibi paslanmaz çelik gövdeden oluşan Bağlantı Yuvası zarif görünümüyle masa üstünde güzel bir aksesuar oluşturmaktadır.

Bekçi Tur Sistemi bilahere Araç Kontrol Amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. İşletmelerin çoğunda, gündüz güvenlik elemanları turlama yapmamaktadır. Bu durumda Bekçi Tom Kalem gündüz boşta ve atıl durumda kalmaktadır.Özel yazılım ile işletmenin kendi araçlarının saat kaçta giriş ve çıkış yaptığı, ayrıca personeli taşımakla görevli servis araçlarının zamanında gelip gelmediklerini raporlamak mümkündür.